Benim Olan Güzellikler

Günlerce, belki de aylarca başkalarının bizden hoşlanması için uğraşıyoruz! Çalışma arkadaşlarım benden memnun olsun, akrabalarımın gönlü hoşnut olsun diyerek uğraşıp dursakta insanları yüz de yüz memnun etmek imkansızdır. Sadece bir kere istedikleri ya da bizim sevdiğimiz onların hoşlanmadığı bir söz hareket yapsak hemen bizi siler atarlar. Karşımızdakine 9 kere iyilik yapıp bir kez olsun istediği gibi davranmasak hemen kötü insan oluruz.

Aslında biz bize ait olanların kıymetini bilmiyoruz. Bizi gerçekten sevenlerin, sahip olduklarımızın ve bize ait olanların kıymetini bilmeye çalışsak daha mutlu oluruz. Eşimize de çalışma ortamında dikkat ettiğimiz kadar ehemmiyet versek, konuşurken amirimizi dinlediğimiz kadar onu dinlesek onu çok mutlu ederiz ki onun mutluluğu; evimizin neşesini bir kat daha artırır, onun bizi görünce gün içinde yaşadığı, duyduğu onlarca negatif enerjinin üzerinden atılmasını sağlar.

Kendimize ait; eski de olsa bir araba (yenisi varsa o da olur), küçük ama mutlu bir ev, hepsinden önemlisi mutlu bir eş elinde olan güzelliklerin farkında olan, onlarca yıl çalışmış çabalamış ve yapabildiği kadar senin için bir şeyler yapmaya çalışmış bir anne baba (bazen akılları ermemiştir, herşeyi yeteri kadar düşünememişlerdir, ya da boş şeylere dalıp yaşamı israf etmiş olabilirler) bunlar bizim hazinelerimizdir. Hazinelerimizin farkına varsak hayattan daha fazla zevk alırız.

Bizi zaman sınırı gözetmeden her şeyimizi dinleyen eşimiz, kardeşimiz bazen anne babamız ve bizden hiçbir talebi olmayan bir dost, arkadaş bunlar sahip olduğumuz hazinelerimiz güzelliklerimizdir.

Sahip olduklarımızın karşılıksız kıymetini bilirsek mutluluk ve zenginlikte dünyanın en zengini bile bizimle boy ölçüşemez. Çünkü bizim sahip olduklarımız onda yoktur ve biz çok mutluyuzdur.

***Yorum bırakmayı unutmayınız! Paylaşmak güzeldir.

Photo By John Mark Kuznietsov on Unsplash

0 Yorum
Yorum Yaz

Mail adresin gösterilmeyecektir*

CAPTCHA Image