Bugün Aslında Dündü (Grounghog Day)

Bir gün öncesini tekrar yaşama şansınız olmasını istermiydiniz? Düne dönmek elinizde olsaydı karşınıza çıkan olaylara ve insanlara nasıl tepkiler verir, neleri değiştirirdiniz?

Bugün Aslında Dündü (Grounghog Day) filminde Phil Connors, kendine has şöhreti olmasına karşın kameralar karşısında olmadığı zamanlarda çevresindekilere karşı kibirli ve huysuzca davranmaktadır. Phil hiç hoşlanmamasına karşın, görevi nedeniyle bir günlüğüne mütevazi insanların olduğu kırsal bir kasabaya gidecektir. Buradan dönüş yolunda kar fırtınasına yakalanacak ve kasabaya geri dönmek zorunda kalacaktır. Ertesi sabah uyandığında zaman döngüsüne yakalanmış ve nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamak zorundadır.

Bu filmin yaşamımızdaki acı verici olaylara çok sıradışı bir yaklaşımı var. Terapi etkisi çok yüksek bir filmdir. Filmi dikkatlice izlemeliyiz. Çünkü filmdeki olayların bağlantısı çok önemlidir.

Filmi, kendiniz ve üstünüzde bulunan geçmişten gelen yorgunluklarınız için izleyiniz. 1993 yapımı bir film olan Grounghog Day, dahice yazılmış senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla son derece eğlenceli bir klasik.

***Paylaşmak güzeldir!

0 Yorum
Yorum Yaz

Mail adresin gösterilmeyecektir*

CAPTCHA Image