Haftanın Dizi Tavsiyesi: Dublin Cinayetleri

2019 yılında yayınlanan Dublin Murders (Dublin Cinayetleri) dizisi; Suç, Dram, Gerilim kategorisinde tadımlık bir sezon ile 8. bölümde final yaptı. Çoğunlukla sinema ve dizi gösterimi yapan Amerikan televizyon kanalı STARZ yapımı olan dizi, psikolojik gerilimi iliklerinize kadar hissetmenizi sağlıyor. 

Tana French'in en çok satanlar listesinde yer alan Dublin Murder Squad romanlarından uyarlanan sekiz bölümlük Dublin Murders dizisinde, gotik bir gizemin ardındaki karanlık ve kompleks sır perdesi aralanacak. Dublin Murders, French'in ilk iki kitabı olan The Woods ve The Likeness hikayelerini bir araya getiriyor.

2000'li yılların ortalarına dek süren Kelt Kaplanı ekonomik olayının yankılarının sürdüğü bir dönemde Rob Reilly (Killian Scott) ve Cassie Maddox (Sarah Greene) isimli iki dedektif, bir çocuk cinayetini araştırması için görevlendirilir. Fakat onları karanlığa sürükleyecek tek şey cinayet değildir.

"DUBLIN MURDERS" KONUSU

Sarah Phelps'in yaratıcısı olduğu psikolojik gerilim türündeki dizinin hikayesi; dedektif Rob Reilly ve ortağı Cassie Maddox'un Dublin dolaylarında genç bir kızın cinayetini soruşturmak için görevlendirilmesiyle gelişen olaylara odaklanıyor. Rob'un bir süre sonra başka bir kayıp çocuklar vakasının içine çekilmesi ve Cassie'nin başka bir cinayet davası için gizli soruşturma yürütmesi; ilk başta ayrı görünen cinayetlerin hızla birbirine bağlanması ikilinin ilişkilerinin kırılma noktasının test edilmesiyle ve kendi sorunlarının, geçmişlerinin üstesinden gelmeye çalışmalarıyla sonuçlanır.

OYUNCU KADROSU

Dizinin oyuncu kadrosunda Killian Scott (C.B. Strike) ve Sarah Greene (Penny Dreadful) ikilisine Tom Vaughan-Lawlor (Avengers: Infinity War) "Frank", Moe Dunford (Vikings) "Sam", Leah McNamara (Vikings) "Rosalind", Ian Kenny (Solo: A Star Wars Story) "Phelan", Eugene O'Hare (The Fall) "Quigley", Jonny Holden (Women on the Verge) "Damien", Conleth Hill (Game of Thrones) "O'Kelly" ve Peter McDonald (The Last Kingdom) "Jonathan" gibi isimler eşlik ediyorlar.

Euston Films, Veritas Entertainment Group ve Element Pictures (The Lobster) ortak yapımcılığındaki Dublin Murders'ın ana yönetmenliğini Saul Dibb üstlenirken; Sarah Phelps & Saul Dibb, Kate Harwood & Noemi Spanos (Euston Films), Alan Gasmer & Peter Jaysen (Veritas Entertainment Group), Ed Guiney (Element Pictures), Elizabeth Kilgarriff (BBC) yürütücü yapımcı kadrosunda yer alan isimler.

iMDB'den 7'LİK NOT

Yeni Filmler ve TV Şovları için değerlendirmeler yapılan global platform olan IMDB'de Dublin Murders için yapıllan oylamada dizinin aldığı puan ortalaması 7,1..


Dizi final yapmasıyla beraber, tam manasıyla tadı damakta bırakıyor.

Benim notum; 8,2... İzleyin, izlettirin ;) 

Dizi tiryakilerine iyi eğlenceler.

0 Yorum
Yorum Yaz

Mail adresin gösterilmeyecektir*

CAPTCHA Image