Kör Nokta-The Blind Side

Kör Nokta (The Blind Side) filminde bir gencin kaderinin bir anda değişmesi anlatılmaktadır. Gerçekte yaşanmış bir yaşam hikayesini filme dökmüşler. İyi de etmişler çünkü insan kaderinin değişmesi için öyle büyük esrarengiz şeylerin olması gerekmediği bu filmde anlatılanlar arasındadır.

Normal hayatta karşımıza çıkan bazı olayların ya da küçük dokunuşların insan hayatını nasıl değiştirdiği basit anlaşılır ve güzel bir şekilde anlatılmıştır. Hayat böyle gelmiş böyle gider diyenlerden misiniz? Size göre hayat döngüsü hep aynı mı devam etmektedir? Zengin hep zengin olarak mı kalmakta ya da fakir hayatını sefaletler içerisinde sürdürüp yaşamını tamamlamakta mıdır sizce?

Babasının kim olduğunu bilmeyen, annesi uyuşturucu müptelası, on üç kardeşin arasında kimsenin umursamadığı Afro Amerikan (Zenci) genç bir çocuğun hayatı sokaklarda geçmektedir. Okulda son derece başarısız olan bu çocuk, yeteneğinin ve neyi nasıl öğrendiğinin farkında olan öğretmenler tarafından doğru analiz edildiğinde ortaya bambaşka bir insan çıkabileceği ortaya konulmuştur. Bir müddet sonra zengin bir aile tarafından himaye edilmeye başlandığında hayatı değişecektir. Afro Amerikan (Zenci) bir çocuk ve beyaz bir aile bir arada yaşayabilir mi buna değinmiştir.

Okulda futbola başlayan genç, sonunda kendi yeteneğini keşfetmiştir. Ve bir gün Ulusal Futbol liginin en çok aranan sporcularından biri olacaktır.

Kör Nokta (The Blind Side) filminden benim çıkardıklarımdır. Ailecek izlenebilecek bir film olup her yaştan insan farklı şeyler öğrenebilir ve en önemlisi de bu filmde  kaderin nasıl değiştiğine şahit olacaksınız.

***Bilgi paylaştıkça çoğalır!

0 Yorum
Yorum Yaz

Mail adresin gösterilmeyecektir*

CAPTCHA Image