Bugün Tek Başına Düşünüyorsun Ama Yarın ?

Bugün tek başına düşünüyorsun ama yarın ?

Dünya dönüyor, günler, aylar, mevsimler gelip geçiyor. En önemlisi de insanın biyolojik düşmanı olan zaman, akıp gidiyor. Bugün bugündü, yarınsa dün olacak. Mühim olan ise bugün ne yaptığındır.

İnsanlık, sadece elle tutulacak, gözle görülecek şeyler yapmaz. Düşünür. İyi veya kötü, güzel veya çirkin, uzun veya kısa bir şekilde bir şeyler düşünür. Çünkü yaradılıştan beri doğasında var düşünmek. Önemli olan ne düşündüğüdür. 

Düşüncelerin sadece sana ait olmamalı. Mantık çerçevesinde, insana ve insanlığa bir şeyler katabilecek, bir tık da olsa ileriyi hedefleyen düşüncelerin varsa onları salıvermelisin, çevrene ve insanlara aktarabilmelisin. Bunu süslü sözlerle insanları etkilemek için değil, gerçekten yarar sağlayabilmek için yapmalısın. İnsanlara yeni ufuklar, farklı bakış açıları oluşturabilmelisin. Senin sayende dünden farklı düşünmeliler. Amacın, insanları etkilemek, söz kalabalığı yapmak veya uyuşturmak değil her zaman doğru, olumlu bilgiyi, düşünceyi ve hayali insanlara,  doğru ve olumlu şekilde aktarabilmek olmalı. Bu şekilde insanlar seninle aynı düşünceye sahip olabilsin.

Bugün tek başına düşünüyorsun ama yarın iki kişi olacaksın...

0 Yorum
Yorum Yaz

Mail adresin gösterilmeyecektir*

CAPTCHA Image