Kestane Balı Limon Karışımının Muhteşem Etkisi

Kestane balı ve limon karışımının pek çok derde deva olduğu söylenegelmektedir. Yıllardır pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan bu yöntem ile belki de doktor doktor gezmekten kurtulacaksınız.

Astım bronşitin tedavisinde, grip, nezle, bronşit ve bademciklerin şişmesi sonucunda ortaya çıkan boğaz iltihaplanmalarında kullanılan doğal bir tedavi yöntemidir. Astım bronşit olan ve sürekli antibiyotik kullanmaktan bıkan insanlar ve çocuklarınıza bal limon birlikteliğinden ortaya çıkan bu muhteşem karışımı düzenli bir şekilde içirerek çare bulabilirsiniz.

Hazırlanışı ve kullanımı: kestane balının sahte olamamasına dikkat. Bir çay bardağına yarım limon ve üstüne 2 çay kaşığı kestane balı ekleyerek güzelce karıştırıyoruz. İyice karıştığına emin olduktan sonra sabah akşam yemekten sonra içilmelidir. Hemen ardından başka bir şey yiyip içmeyin aradan bir 15-20 dakika geçsin.

Kestane balına kaşık ile su ve farklı maddelerin temas etmesinden kaçınınız. Çünkü su damlası balın yapısını bozar. Katışıksız doğal bal yüz yıl kadar bozulmadan kalabilir. Diğer ballar da çok faydalı olmakla beraber kestane balı içeriğinde bulunan farklı maddelerden dolayı çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Küçükken Astım bronşit olan ablamı; annem doktor doktor gezdirmesine ve çok farklı antibiyotik türleri kullanmasına rağmen çara bulamamıştır. Annem o günden sonra bütün çocuklarına ve torunlarına bronşit vb hastalıklarda kestane balı limon karışımını uygulamıştır. Zaman içinde bende çevremde öksürük, bronşit ve benzeri hastalıklarla boğuşan ve çözüm bulamayan insanlara bal limon karışımını önerdim. Özellikle kestane balı kullanmalarını belirttiğimde alınan sonuçlar her zamanki gibi olağanüstüydü.

***Bir yaşından küçük çocuklarda ve bal ya da limon alerjisi olanlarda uygulanmamalıdır. Doğada az bulunan bir şeyin çok ucuz olmayacağı ve bir kg kestane balının 150 tl den başladığı da bir gerçektir.

Güney Kore gibi gelişmiş ülkeler arı ürünleri ile tıpta tedavisi olmayan hastalıkların iyileşmesinde çok olumlu sonuçlar almışlardır.  Dünyada pek çok ülkede; arı ürünlerinden olan bal, arı sütü, propolis ve hatta arı zehri ile hastalıklara çare arandığı tedavi merkezleri olduğu düşünüldüğünde bu anlattıklarım gözardı edilemez bir gerçek olmaktadır.

Yazıyla ilgili yorumunuzu yazmayı unutmayınız!

*** Bilgi paylaştıkça çoğalır!

Photo by Anna Reiff on Unsplash

1 Yorum
Yorum Yaz

Mail adresin gösterilmeyecektir*

CAPTCHA Image